OS X 10.9 Mavericks

OS X 10.9 Mavericks dla Mac

Mavericks - najnowszy wersja systemu OS X dla Mac


OS X 10.9 Mavericks to następca  OS X 10.8 Mountain Lion. Nowy system jest do pobrania zupełnie za darmo.

OS X 10.9 nie wprowadza żadnych rewolucyjnych funkcji do naszych Maków. Mavericks, to ewolucja, która doposaża OS X w najciekawsze elementy znane z mobilnego systemu iOS. Poza tym wprowadzono garść dodatków dla profesjonalistów.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Apple Maps
  • iBooks
  • Karty w aplikacji Finder
  • Wsparcie dla wielu ekranów
  • Poprawa synchronizacji z iCloud

Wady

  • Mogą wystąpić problemy z niektórymi aplikacjami
  • Większość innowacji zaczerpniętych z iOS

Doskonały
9


OS X 10.9 Mavericks to następca  OS X 10.8 Mountain Lion. Nowy system jest do pobrania zupełnie za darmo.

OS X 10.9 nie wprowadza żadnych rewolucyjnych funkcji do naszych Maków. Mavericks, to ewolucja, która doposaża OS X w najciekawsze elementy znane z mobilnego systemu iOS. Poza tym wprowadzono garść dodatków dla profesjonalistów.

Map lądują na OS X

Mavericks kontynuje strategię Apple na coroczne drobne i płatne aktualizację systemu OS X. Co roku wydawane są kolejne wersje systemu, które przynoszą atrakcyjne dodatki, w większości zaczerpnięte z mobilnego iOS. Tak samo jest i teraz. Mavericks otrzymał Mapy, aplikacje iBooks oraz kilka dodatków, które zwiększą naszą produktywność. \n

Mapy Apple debiutujące w 2012 roku nie spotkały się z ciepłym przyjęciem. Jednak firma z Cupertino przez 12 miesięcy zmieniła w swoich mapach wiele. Dziś są one realną alternatywą dla map Google. Od najnowszej wersji systemu zawitają także na komputery. Oczywiście, w tej wersji nie będą one, tak użyteczne,jak w przypadku iPhone czy iPada. Przydadzą się jednak każdemu, kto planuje długą wycieczkę przy wykorzystaniu nawigacji. Główną zaletą jest synchronizacja pomiędzy urządzeniami.

Czytaj książki na Maku

Kolejną aplikacją żywcem przeniesioną z iOS jest iBooks. Teraz po odświeżeniu wyglądu, stał się bardziejnowoczesny również na tabletach i smartfonach. Od najnowszej wersji, będzie można swobodnie synchronizować książki pomiędzy iPhone,iPad oraz komputerami Mac. Aplikacja iBooks, to także spora wygoda dla osób korzystających z podręczników, studenci i uczniowie posiadający ekosystem urządzeń Apple powinni być w siódmym niebie.

Udoskonalony kalendarz i pęk kluczy w Safari

Mavericks skupia się na drobnych udoskonaleniach i zmianie wyglądu wielu aplikacji. Poprawiono Kalendarz, który poraz kolejny zyskał nowy wygląd. Aplikacja pozwala teraz na łatwiejsze planowanie i dzielenie się wydarzeniami z innymi użytkownikami. Liczne zmiany wprowadzono także, w przeglądarce Safari. Pęk kluczy synchronizowany w chmurze to największa innowacja i udogodnienie dla wszystkich osób, które posiadają więcej niż jedno urządzenie i dziesiątki haseł do zapamiętania. Ponato Safari integruje się z serwisami Twitter i LinkedIn. Nowe społecznościowe funkcje pozwalają jeszcze łatwiej dotrzeć do ciekawych treści. 

Zakładki w  Finder, wsparcie dla wielu ekranów

Kolejnym ciekawym dodatkiem są karty w przeglądarce plików Finder. Aplikacja zyskała, to co do tej pory oferowały dodatkowe wtyczki i programy. Od nowej wersji systemu, użytkownicy mogą wygodnie poruszać się pomiędzy kartami, tak jak w przeglądarce internetowej. Innym udogodnieniem dla zaawansowanych użytkowników jest wsparcie dla wielu ekranów. W OS X 10.9 możliwe będzie otwieranie dwóch pełnoekranowych aplikacji na dwóch monitorach. Poza tym, wspierane będą również telewizory podłączone przez AirPlay. Posiadając Apple TV nasz telewizor stanie się kolejnym bezprzewodowym monitorem. 

Jeszcze szybszy OS X

Mavericks to także liczne usprawnienia w zarządzaniu pamięcią, baterią oraz procesorem. Dzięki funkcji App Nap możliwa będzie efektywniejsza wielozadaniowość przy jednoczesnej oszczędności baterii. Najnowszy OS X zwiększa również prędkość naszych komputerów, jeśli mieliście problemy z 10.8, to Mavericks powinien je rozwiązać. Natomiast nowe problemy mogą pojawić się przy korzystaniu z aplikacji Photoshop czy Parallels. Jeśli z nich korzystacie, to wstrzymajcie sie z aktualizacją systemu, do czasu wydania kompatybilnych wersji.

Ciągłe doskonalenie OS X

OS X 10.9 Mavericks to ciąg dalszy integracji pomiędzy komputerami, a systemem iOS. Jeśli jesteście użytkownikami iPhone i iPada, to musicie zaktualizować system by zyskać jeszcze lepszą synchronizację. W innym wypadku większość zmian będzie dość mało znacząca, choć na pewno takie funkcje jak karty w Finderze ułatwią nam pracę.

Pobieranie programu nie jest możliwe. OS X 10.9 Mavericks przestał być rozwijany i nie jest już dostępny w Mac App Store. W zamian możesz pobrać najnowszą wersję systemu (OS X Yosemite) tutaj. Jeśli natomiast szukasz ostatniej aktualizacji OS X 10.9 Mavericks, znajdziesz ją tutaj.
Najczęściej pobierane Programy narzędziowe na mac

OS X 10.9 Mavericks

Download

OS X 10.9 Mavericks 10.9.5

Opinie użytkowników o OS X 10.9 Mavericks

Sponsorowany×